Ολυμπιακή παιδεία

Κεντρική σελίδα

Το πρόγραμμα της  Ολυμπιακής παιδείας εφαρμόζεται στο Γυμνάσιο Κυπαρισσίας από τη σχολική χρονιά 2000-2001 σε όλες τις τάξεις των μαθητών.

Τη σχολική χρονιά 2002-2003  το σχολείο μας υλοποίησε στα πλαίσια της Ολυμπιακής Παιδείας  ένα πρόγραμμα δράσεων με βασικό άξονα τον αθλητισμό. Στο πρόγραμμα αυτό το Γυμνάσιο ήταν συντονιστής μιας ομάδας έξι συνεργαζόμενων σχολείων. Με όλες τις  δραστηριότητες και τα αποτελέσματα του προγράμματος δημιουργήσαμε ένα CD το οποίο πήραν όλοι οι συμμετέχοντες και παρουσιάζεται στη συνέχεια.

Κάντε ''κλικ'' για να δείτε.

υπάρχουν και αυτά.....

Προβολή ολυμπιακών αθλημάτων
μικρής απήχησης αλλά μεγάλων συγκινήσεων

Για να δείτε "όπως πρέπει" τις ιστοσελίδες μας θα πρέπει η ανάλυση της οθόνης σας να είναι 1024 Χ 768 και πάνω και ο Ιnternet Explorer σας να είναι 5.xx ή νεότερος